Minek azt a kapcsolatot megjavítani, ami már nem működik?

Az év utolsó napját egy kis eszmefuttatással fejezném be.

Többen kérdezték már tőlem, hogy: „Minek azt a kapcsolatot megjavítani, ami már nem működik?”

Engedjék meg, hogy azoknak akik hasonlóan gondolkoznak ezzel kapcsolatban, hadd tegyek fel én is egy kérdést:

Ha elromlik a kocsink, akkor is arra gondolunk egyből, hogy minek megjavítani?

Ilyen esetben tudásunknak megfelelően próbálunk rájönni a probléma okára. „Lehet, hogy kifogyott a benzin!?” De ha nem jövünk rá, akkor is segítséget kérünk. Felhívjuk a párunkat, az ismerősünket, a szerelőnket…

Amikor a szerelőhöz kerül a gépkocsink, akkor az felméri a helyzetet, és megállapítja a probléma okát. Ezután pedig tájékoztat minket a hibáról: mennyi idő a javítás és körülbelül mennyibe fog kerülni, és ez alapján eldönthetjük, hogy megéri-e megjavítani.

Az esetek többségében megjavíttatjuk, mert lehet, hogy csak valami beállítás, vagy a gyújtás ázott be, vagy rossz esetben a motort kell felújítani…

Azt azért meg kell jegyezni, hogy meghibásodások jó része is elkerülhető lenne, a rendszeres karbantartásokkal.

Na, de mi a helyzet a párkapcsolatokkal?

Sok esetben (és még ez is a jobb eset), csak nézzük-nézzük, mi lehet a gond, de nem csinálunk semmit, csak hagyjuk, hogy minden tönkremenjen.
Vagy, ha érezzük, hogy valami probléma van, nem úgy „működik”, ahogy kellene, akkor jobb esetben, megpróbáljuk helyrehozni, sajnos sokszor nem sok sikerrel. De van, hogy ilyenkor segítséget kérünk pl a barátunktól, barátnőnktől. Beszámolunk a problémáról (saját szemszögből), és sok esetben együttérzést és „jobbnál jobb” szubjektív ötleteket, tanácsokat kapunk, amit sokan meg is fogadnak. Ez sajnos sok esetben többet árt, mint használ…
Rossz esetben észre sem vesszük, hogy a párkapcsolatunk műszerfalán már minden hibajelző felgyulladt, vadul villog, aztán csak nézünk, hogy már nem működik.
Na ilyenkor sokan azt mondják, hogy most már mindennek vége, ezt a kapcsolatot már nem lehet helyrehozni, „megjavítani”.

Mi a probléma a fenti megoldásokkal?
Az, hogy nem, vagy nem szakembertől kérnek segítséget.
Egy szakember, egy párkapcsolati tanácsadó,- mivel kívülálló,- objektíven látja a problémát, és sok esetben nem látja olyan megoldhatatlannak, tragikusnak a gondokat, mint mi, akik benne vagyunk.

Tehát így az év utolsó gondolataként azt tanácsolom azoknak, akik úgy érzik, hogy már mindennek vége, vagy nem látják a kiutat, hogy ne féljünk szakembertől tanácsot kérni, aki segíthet „megjavítani” a párkapcsolatunkat, mert nincs minden veszve!!!

Kérem olvassák el a többi bejegyzéseimet is, és ha úgy látják hogy hasznos volt, megköszönöm, ha megosztják ismerőseikkel!

 BÚÉK 2015

Kívánok Minden Kedves Olvasómnak Szeretetben Gazdag Új Évet!

Szólj hozzá!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.