A sérelmeinktől koszos a “szemüvegünk”!

Avagy miként hatnak ránk és társunkra a sérelmek

 

Aki szemüveges, az tudja, hogy időnként meg kell tisztítani azt.
Van, hogy csak a hétköznapok apró porszemcséitől, ujjlenyomataitól homályosodik el, ilyenkor sokszor csak egyszerűen megtörölgetjük. De van olyan, hogy agresszívebb szennyeződések rakódnak rá, és ilyenkor alaposabb tisztítást igényel, rálehelünk és úgy próbáljuk eltávolítani a szennyeződéseket.
Bár néha ezek után van, hogy véletlenül apró karcok keletkeznek a lencsén, de legalább újra jól látunk azzal.

A sérelmek miatt olyan homályosan látjuk társunkat, mint ahogy a világot látjuk egy koszos szemüvegen keresztül.

Életünkben akarva-akaratlanul sérelmeket okozunk másoknak, és sérelmeket okoznak nekünk.
Sokszor észre sem vesszük, hogy párunknak milyen fájdalmakat okozhatunk (néha Ő maga sem veszi észre), és bizton állíthatom, hogy ezek a sérelmek szép lassan rárakódnak párunk lelki szemüvegére, amelyet ha nem tisztogatunk meg közösen rendszeresen, akkor egy idő után olyan koszos lesz az a bizonyos szemüveg, hogy azon keresztül már csak homályos foltoknak fog minket látni a kedvesünk.

Vajon milyen a közérzete annak, akinek a szemüvege koszos?
Nem jó!

Hogyan tisztítsuk meg a sérelmeinktől a “szemüvegünket”?

 

Úgy ahogyan az igazi szemüvegünket is szoktuk. Mindig a szennyeződés mértéke szerint!
Ha csak kicsit homályos, akkor nem kellenek „vegyszerek” hozzá, csak egy „törlőkendő”, de ha „vastag sárréteg” rakódott rá akkor alaposabb „takarítással”!

Amikor lelkiismeret-furdalásunk van valami tettünkért, vagy épp azért mert valamit nem tettünk meg, akkor biztosak lehetünk benne, hogy „takarítani” kell azt a bizonyos szemüveget. Erre pedig a legjobb eszközünk a bocsánatkérés.

Ezt lehet jól és rosszul csinálni!

Ha rám hallgatnak, akkor egyenesen odaállnak párjuk elé, ha fájdalmat okoztak neki és őszintén beismerik mit tettek, és bocsánatot kérnek. És nem restellnek kérdezni sem, főleg, ha nem világos számunkra az ok! Pl: „Mitől fáj ez neked annyira?”, vagy mikor bocsánatot kértünk akkor megkérdezhetjük, hogy „Most ezek után hogy érzed magadat?”, és ha érezzük, hogy esetleg kárpótolni is kell akkor „Mivel engesztelhetnélek ki?” stb.

Egy dolog nagyon fontos! Ahogy azt az egyik előző bejegyzésemben is írtam, 100%-ban oda kell figyelni a társunkra, meghallgatni, hogy elmondhassa, ami a lelkét nyomja.

Ha így cselekszünk, akkor nemcsak annak lesz jobb, akitől bocsánatot kérünk (mert megszűnhet a sérelem és tisztul az a bizonyos szemüveg), hanem saját magunknak is, mivel csökkenni fog a lelkiismeret-furdalásunk, vagy meg is szűnhet.

De lehet ez másképpen is csinálni!
Hagyjuk koszosan azt a szemüveget a hallgatásunkkal, de jól el is mázgálhatjuk a koszt a lencsén azzal, hogy megmagyarázzuk a tettünket, és így kérünk egy nem őszinte „elnézést”.
Mind két esetben olyan vastag kosz rakódhat a szemüvegre, amit esetleg már csak igen kemény munkával lehet majd eltávolítani, sok esetben csak szakember segítségével!

Tehát a sérelmek minden kapcsolatra károsan hatnak, hosszú távon pedig a “halálát” is okozhatják!

Kívánom, hogy legyen erejük mielőbb elkezdeni egymás szemüvegét megtisztítani, hogy újra ugyanúgy láthassák egymást, mint amikor megismerkedtek!

Ha tetszett a cikkem, köszönettel veszem a megosztást. Csatlakozzon facebook oldalamhoz is.

Olvassa el többi bejegyzésemet is!

Szép napot!

Szólj hozzá!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.